023: tallinna ühistransport anno 1987

ooo sa ei kujuta ette kui huvitav postitus nüüd tuleb. kuid enne fotode juurde asumist lubagem end kergel levimuusikal viia mõtteis tagasi aega, mil veel eksisteeris üks tõsi-naljakas riik nimega eesti nsv.

pange mängima, kas või korraga:

- vennaskond ja "anarhia ensv-s"
- j.m.k.e. ja "tere, perestroika"
- singer vinger ja "massikommunikatsioon" [hilisem versioon '84. aasta loost]


jaaaa... tere tulemast!

1. tihe liiklus eesti-läti piiril.2. ja hop pealinna, alustagem praegusest mupo väljakust.3. vasakul veel pangaks rekonstrueerimata arvutuskeskus, taamal "turist", paremal lammutatud kivimaja.4. "viru" hotell nägi varem parem välja, oluliselt parem.5. vasakul kunagine kino "eha", nüüd mu [praegune] kodupood haha.6. kahju, et urla majal enam selliseid lahedaid reklaame pole.7. keskraamatukogu ees.8. lasnamäe nõlv.9. mustamäe. aaahh, need tornid on nii ilusad!10. ja muidugi need trollid on ka ilusad, eksju.11. ei miskit uut balti jaama ostonovkas.12. ok tagasi kesklinna.13. hullult äge tramm mu meelest! mere pst peatuses.14. teenindusmaja ja tema kunagine aus arhitektuurne väljanägemine.15. jalakäijaid pole veel aetud kesk hullu liiklust.16. kliki, loe. peaaegu ei tahaks kohta ära tundagi...17. lõpetuseks: viru väljaku / narva mnt / hobujaama / laikmaa tn ristmik aastal 1987...18. ... ja aastal 2008. see on täiesti teine linn.

foto: minaminamina


...


eelnevalt nähtud fotod on küllap skännitud kuskilt ägedast raamatust või siis pärinevad kellegi entusiasti erakollektsioonist. netti on need riputatud picasawebi kasutaja tolya poolt, ülal nägid neist vaid osa. kui [n]ostalgialaks pold piisav, siis siin näed tervet kollektsiooni. igatahes soovitan!

3 kommentaari:

cd ütles ...

ümmargused trammid olid paremad kui kandilised. minu koduliin on kogu aeg olnud nr 4 ja seal sõitsid vanasti ainult ümmarguste nurkadega trammid. aga need saadeti mõni aeg tagasi kuskile idasse. nüüd on meil ida-saksa juustud ja elektrit säästvad eksperimentaaltrammid. nojah. vaadake helsingi uusi tramme. need on nagu ufolaevad võrreldes tallinna omadega. ja muu seas - helsingis kõik istuvad, kui on vaba koht. mul on tunne et see ei tule inimeste väsimusest. teevad ruumi teistele?? segast panen siin...ühistranspordis näeb väga vahetult milline on konkreetse linna kultuur.

raul viitung ütles ...

... need pildid tegi ikka seesama Picasa-Tolja aastal 1987. Tema fotoalbumi põhjal paistab, et tegu on eheda trammifetišistiga, aga tõesti tore, et peale trammide jäi peale ka suur hulk tallinna kesklinna.

evert ütles ...

Kummaline vaadata pilte, kus lisaks ühistranspordile on kaadris vaid mõni sõiduauto.